Hakkında

Av. Ali BAKAN Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı

E-mail : avalibakan@gmail.com
ali.bakan@windowslive.com
Twitter : twitter.com/avalibakan                                                                                    Instagram : www.instagram.com/AvAliBakan
Facebook : www. Facebook.com/ali.bakan3979  https://www.facebook.com/AvAliBakan/                                                                          Web adresi : www. alibakan.com.tr

Malatya Merkez Fatih Mah. 1966 doğumlu olup; İlkokulu aynı mahallede Yeşilkaynak İlkokulunda, ortaokul ve liseyi MALATYA İMAM HATİP LİSESİ’ nde okudu. Hukuk Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesi HUKUK FAKÜLTESİ ’ni kazandı. Hukuk Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu.
1989 Yılında Malatya Barosunda Avukatlık stajını tamamladı.
1990 Yılında Denizli ve Gelibolu da kısa dönem askerlik yaptı.
1990 yılından beri Malatya Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.
Serbest Avukatlığa başladığı 1990 yılında aynı zamanda Refah Partisi İl Teşkilat Başkanlığı Görevine Seçildi. Refah Partisi kapatılana kadar bu görevi sürdürdü.
1995 yılında Refah Partisi İl Müfettişliği görevinde bulundu.
1994 – 1999 ve 1999 – 2004 yılları Refah Partisi ve Fazilet Partisi Malatya Merkez İlçesi İl Genel Meclis Üyeliği yaptı. Meclis Üyeliği süresi boyunca Refah ve Fazilet Partisi İl Genel Meclisi Grup Başkanlığı ve İl Genel Meclisi Başkan Vekilliği görevinde bulundu.
Fazilet Partisi kurulduktan itibaren kapatılana kadar Malatya Merkez İlçe Başkanlığı görevinde bulundu.
Partideki çalışmalar süresince Milli Gençlik Vakfı çalışmalarında aktif olarak yer aldı.
AK PARTİ kurulduktan sonra hiçbir partide görev almadı. AK PARTİ üyesi olup bu güne kadar verilen görevleri yerine getirdi ve AK PARTİ’nin başarısı için her türlü siyasal ve sosyal faaliyetlerde bulundu.
30 Mart 2014 Mahalli seçimlerinde AK PARTİ Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı oldu.
MÜSİAD üyesi olup Ali BAKAN evli 4 çocuk babasıdır.